wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Ładowarki i prostowniki » Ładowarka impulsowa 12V - 10A z funkcją zasilacza -NOWA WERSJA !
Ładowarka impulsowa 12V - 10A  z funkcją zasilacza -NOWA WERSJA !Ładowarka impulsowa 12V - 10A  z funkcją zasilacza -NOWA WERSJA !Ładowarka impulsowa 12V - 10A  z funkcją zasilacza -NOWA WERSJA !
Ładowarka impulsowa 12V - 10A  z funkcją zasilacza -NOWA WERSJA !Ładowarka impulsowa 12V - 10A  z funkcją zasilacza -NOWA WERSJA !Ładowarka impulsowa 12V - 10A  z funkcją zasilacza -NOWA WERSJA !
Super promocja

Ładowarka impulsowa 12V - 10A z funkcją zasilacza -NOWA WERSJA !

Dostępność: Dostępny

Koszt wysyłki: od 20,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 20,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Numer katalogowy: D-10A

Stan magazynowy:


Zapytaj o cenę

  • Opis produktu
  • Recenzje produktu (0)
Ładowarka do akumulatorów żelowych, AGM i i tradycyjnych kwasowych.
 
Prostownik - (12V, 0-10A) do ładowania akumulatorów żelowych, AGM;  motocyklowych, samochodowych i głębokiego rozładowania . Inteligentny w pełni automatyczny.  Sercem urządzenia jest inteligentny moduł sterujący opracowany przez konstruktorów Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Ma bardzo małe gabaryty, obrysem porównywalny do smartfona (125x60x35mm) waga netto 0,3kg. 
Przeznaczony do ładownia akum. pojemności od (4 do 200Ah) Posiada informacje stanu ładowania na dwóch dwukolorowych diodach LED.
Naładuje szybciej akumulator niż tradycyjny prostownik 15A ze względu na dynamiczną charakterystykę ładowania. 
Jest w pełni automatyczny. Przeprowadza w trakcie pracy wiele pomiarów. Posiada system aktywacji impulsowej, regeneracji, poprawia dynamikę akumulatora, podnosi akumulatory od (0V) ciągiem impulsów.

Posiada  aktywny system chłodzenia wraz z kontrolą i kompensacją temperatury. Wbudowane zabezpieczonie prądowe, termiczne oraz  przed odwrotnym podłączeniem. Brak iskry przy zwarciu ! Posiada wielopunktowy system pomiarowy.

 
Zasada działania prostownika:

Pozwala na ładowanie akumulatorów w krótkim czasie i różnych pojemności od (4 do 150 Ah). Przeznaczony jest głównie do ładowania akumulatorów żelowych. Proces ładowania zasadniczego podejmuje od napięcia (6,8V), spprawdzany jest stan  zasiarczenia akumulatora. Jeżeli test jest pozytywny,  załącza się funkcja odsiarczania ładując małym prądem nawet kilka godzin. Gdy zakończy się już funkcja odsiarczania, załącza ładowanie zasadnicze. 
Przy akumulatorach sprawnych, a tylko wyładowanych  podejmuje ładowanie zasadnicze jako pierwsze. Prąd ładowania wówczas zależy od  parametrów dynamicznych akumulatora, oraz jego pojemności. W trakcie ładowania osiąga napięcie (14V) a prąd ładowania ograniczany jest przez źródło prądowe, które precyzyjnie doładowuje akumulator. W przedziale pomiędzy (14 do 14,5V) następuje ograniczanie prądu do (2A) przy którym zachodzi zjawisko delty napięcia i lawinowo przechodzi do (13,7V) redukując przy tym prąd ładowania (0-2A). Napięcie w przedziale (13,7V) utrzymywane jest z tolerancją od (13,65 do 13,75V) Możliwe jest doładowywanie pulsacyjne, w celu poprawy parametrów dynamicznych akumulatora. Przy małych pojemnościach  akumulatorów do (20Ah) uaktywniana jest dodatkowa funkcja ładowania precyzyjnego,(pulsuje dioda zielona) lecz załączana jest dopiero po pełnym naładowaniu akumulatora. Prąd ładowania wówczas jest pompowany impulsami do o wartości nie przekraczającej (0,01A) Jest to stan zasilania buforowego. W przypadku chwilowego poboru prądu z akumulatora energia jest natychmiast uzupełniana ładowaniem zasadniczym. Posiada system podnoszenia wyładowanego akumulatora od (0V). Prostownik rozpoznaje poszczególne etapy naładowania akumulatora, sygnalizuje zakończenie ładowania zasadniczego. Tętnienia napięcia przy prądzie (10A) są na poziomie (0,4V). Jest odporny na zmiany napięcia zasilania sieci pracując stabilnie od ( 130V- 240V). Posiada zbilansowany system informacji na dwóch zintegrowanych diodach (zielonej i czerwonej),oraz obracający się element wentylatora też jest informacją poglądową.;
 
- zielona miga - brak zasilania (zabezpieczony)
- zielona pulsuje prąd (0 do 0,01A) doładowywanie precyzyjne
- świeci na zielono prąd (0,01 do 2A) doładowywanie buforowe
- świeci na żółto, prąd pobierany w zakresie (2 do 3A) końcowy etap ładowania zasadniczego
- świeci na pomarańczowo, od żółtego do czerwonego w przejściach tonalnych prąd (3 do 10A).
- wentylator pracuje od (2 do 10A) w trakcie ładowania zasadniczego.
- krokodylki podłączeniowe są b.solidne wykonane z grubej blachy.
Prostownik może być  podłączony  buforowo (na stałe) do  akumulatora  12V pojemności od (4 do 120Ah.) przez wiele miesięcy. W stanie  zasilania buforowego  pobiera  b.mało prądu z  sieci  zaledwie kilka Watów, czyli  około  10 razy mniej od tradycyjnego. Akumulator zaś będzie w stanie pełnego naładowania.

Fukcja zasilacza:  
- zabezpieczenie prądowe (12V 10A)
- posiada wymienne przewody, z krokodylkami lub gniazdem zapalniczkowym, w którym zabudowany jest detektor, zmieniający  funkcję z prostownika na zasilacz  (DC12V,10A).
- może służyć do zasilania np. lodówki turystycznej prąd ok.(6A), radia samochodowego do ok.(8A) CB radia dużej mocy, ładowarek do tel., ładowarek PDA, nawigacji i innych o poborze prądu do (10A). - łączna długość przewodów wraz z urządzeniem 230cm.
gwarancja: 24 m-ce
wymiary: 115x50x35mm
waga: 0,2kg
praca w temperaturach zewnętrznych: od -30 do 70*C
obudowa wykonana z  ABS-Poliwęglan (odporna na upadki)

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.